Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Spadek liczby użytkowników telefonii komórkowej

Czarnogóra: Spadek liczby użytkowników telefonii komórkowej

 

mobilni

Czarnogóra: Spadek liczby użytkowników telefonii komórkowej

Nieustannie od 6 miesięcy spada liczba użytkowników telefonów komórkowych. Według danych Agencji komunikacji elektronicznej i usług pocztowych w Czarnogórze, w lutym było ok 965 tys. użytkowników telefonii komórkowej.

Wpływ na liczbę użytkowników ma sytuacja ekonomiczna, jak również sezon, ale główny czynnik oddziałującym na liczbę klientów jest podatek w wysokości 1 EUR, obowiązujący od czerwca ubiegłego roku. Opłata pobierana jest co miesiąc z konta użytkownika, wraz z pierwszą przeprowadzoną rozmową w danym miesiącu, dodatkowymi kosztami z tytułu korzystania z usług telefonii komórkowej objęte są wszystkie aktywne karty SIM (zarówno post paid, jak i  pre paid).

Podatek od usług telekomunikacyjnych, zgodnie z prognozami, zasilił rządową kasę już o 3,2 mln EUR. Nie można dokładnie określić w jakim stopniu opłata faktycznie wpłynęła na ograniczenie liczby korzystających z usług czarnogórskich sieci komórkowych, niemniej jednak istnieje bezpośredni wpływ podatku na równowagę finansową krajowych operatorów komórkowych.

Żródło: me.seebiz.eu

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE