Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Spotkanie ministra turystyki z ambasadorem Chin
gvozdenović,zaolin- cdm.me

Czarnogóra: Spotkanie ministra turystyki z ambasadorem Chin

Czarnogóra i Chiny będą w dalszym ciągu pracować i dążyć do poprawy stosunków, m.in. dzięki współpracy w dziedzinie turystyki, poinformowano na spotkaniu ministra turystyki i zrównoważonego rozwoju, Branimira Gvozdenovicia z ambasadorem Chin w Czarnogórze, Zhi Zaolinem.
W ciągu spotkania, informowano się wzajemnie o zrealizowanych dotychczas projektach inwestycyjnych, związanych m.in. z infrastrukturą, a także o możliwościach rozpoczęcia dalszych działań.
Zaolin przekazał ministrowi Czarnogóry zaproszenie na targi turystyczne w miejscowości Kunming, stolicy prowincji Junnan, które będą się odbywać w dniach 24-27 października br., a które organizuje Chińska Narodowa Organizacja Turystyki. Ambasador Zaolin powiedział, że obecność na tych targach może być dobrą promocją Czarnogóry, pozwoli na wymianę doświadczeń i rozpoczęcie współpracy z innymi firmami związanymi z turystyką. – Mówimy o wielkiej wystawie, która obejmuje 50 tys. m2, prawie dwa tysiące stoisk i gdzie oczekuje się odwiedzających z ponad 100 krajów, informuje się w oświadczeniu.
Gvozdenović i Zaolin wspólnie przyznali, że ze względu na odległość między Czarnogórą i Chinami, ale także specyficzne wymogi chińskich turystów, w tym chęć odwiedzania większej liczby krajów, podejście do chińskiego rynku turystycznego może być bardziej korzystne jeśli Czarnogóra podejmie współpracę ze swoimi sąsiadami. W zeszłym roku Czarnogórę odwiedziło około 100 mln turystów z Chin, co wskazuje na silną potrzebę dalszej promocji i współpracy z tym ogromnym rynkiem emisyjnym.
Na spotkaniu zdecydowano, by w najbliższej przyszłości planować działania mające na celu realizację dodatkowych form współpracy oraz wspólne działanie gospodarek obu krajów.

Źródło: pobjeda.me, mrt.gov.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE