Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Strategia rozwoju i prognozy dla turystyki w 2013 r.

Czarnogóra: Strategia rozwoju i prognozy dla turystyki w 2013 r.

Sveti Stefan - bankar.me

Prezentacja zimowej oferty turystycznej, obejmującej zarówno oferty wypoczynku nad morzem jak i w górach, pozycjonowane marki kraju na arenie międzynarodowej, regionalnej i krajowej; wszystko to należy do rutynowych działań Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG) i organizacja dokłada wszelkich starań aby przyciągnąć do kraju jak największą liczbę   zagranicznych gości. Działania te mają na celu popularyzację Czarnogóry i budowę marki kraju, co zdaniem NTOCG pomoże zwiększyć liczbę zrealizowanych w br. noclegów nawet do 10 mln – powiedział dyrektor NTOCG Saša Radović.

Dalszy rozwój branży turystycznej, która już teraz stanowi jedną z podstawowych gałęzi gospodarki Czarnogóry jest bardzo istotny dla kraju i pomoże zwiększyć wpływy do budżetu oraz zmniejszyć bezrobocie poprzez sezonowe zatrudnianiem miejscowych pracowników.

Czarnogórska Organizacja Turystyczna w celu promocji centrów narciarskich także w tym roku realizuje program program „Bijeg na snijeg” (Bieg na śnieg), w ramach którego dla wszystkich zainteresowanych obywateli zorganizowano bezpłatny transport z Podgoricy do ośrodków narciarskich Savin kuk, Kolašin 1450 i Vučije. Oprócz darmowej podróży i animacji, uczestnikom na miejscu zapewnione są również dodatkowe atrakcje jak skipass czy szkółka narciarska.

NTOCG odnotowała również, iż kraj odwiedzający kraj zagraniczni goście mają bardzo różnorodne oczekiwania. Stosunkowo nowym zjawiskiem jest wzrost liczby turystów odbywających podróże służbowe w okresie przypadającym poza wysokim sezonem, co jest bezpośrednim skutkiem coraz większej liczby nowoczesnych centrów kongresowych urządzanych w hotelach.

W ostatnim czasie zwiększyło się też zainteresowanie bardzo zróżnicowanymi i dopasowanymi do konkretnych potrzeb propozycjami spędzania urlopu – od ofert turystów oczekujących aktywnego wypoczynku w górach, aż po wczasy skierowane do rodzin z dziećmi oraz te dla młodzieży – dla nich przewidziano atrakcje w postaci bogatego programu rozrywkowego oraz imprez na plaży, które będą organizowane także w tym roku. I właśnie niecodzienne pomysły na realizację ciekawych festiwali na najpopularniejszych plażach obecnie przedmiotem szczególnej uwagi NTOCG.

Źródło: bankar.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE