Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Sveti Stefan i Villa Miločer nie zostaną sprywatyzowane

Czarnogóra: Sveti Stefan i Villa Miločer nie zostaną sprywatyzowane

Możliwość sprywatyzowania kompleksów Sveti Stefan i Villa Miločer nie jest w ogóle brana pod uwagę, ponieważ stanowią one ważną część czarnogórskiej kultury i mają duże znaczenie dla kraju, nie wyklucza się natomiast przejęcia innych hoteli, które funkcjonują w ramach Grupy Hotelarskiej Budvanska rivijera – taką interpretację deklaracji ministra zrównoważonego rozwoju i turystyki, Predraga Sekulicia, o której pisaliśmy w ostatnim przeglądzie gospodarczym, podało Ministerstwo Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki .

Zgodnie z procedurą ewentualny podział spółki HG Budvanska rivjera musiałby zostać najpierw rozważony przez jej Radę Dyrektorów, by następnie wniosek mógł zostać przekazany do rozpatrzenia przez rząd Czarnogóry. Jeśli stałoby się to faktem, konieczne byłoby znalezienie innego partnera strategicznego skłonnego do inwestycji w prywatyzowanych częściach firmy.

 

Źródła: rtcg.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE