Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Sveti Stefan wśród dziesięciu najbardziej luksusowych europejskich hoteli
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra: Sveti Stefan wśród dziesięciu najbardziej luksusowych europejskich hoteli

Hotel Aman Sveti Stefan znalazł się na liście dziesięciu europejskich hoteli z ekskluzywną ofertą dla bogatych, dużo podróżujących po świecie turystów, którą ogłosił amerykański portal USA Today.
Z Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTO CG) ogłoszono, że amerykański portal, w artykule pod tytułem „Jeden procent ponad najlepszymi europejskimi hotelami” nazwał hotel Aman Sveti Stefan placem zabaw w centrum czarnogórskiego wybrzeża, dla bardzo bogatych turystów.
– Staromodny urok i nowoczesny wystrój łączą się w pięciogwiazdkowym hotelu, który otoczony jest ponad 800 drzewkami oliwnymi, nieskazitelnie pięknymi piaszczystymi plażami i kolorem morza jak z pocztówki. Hotel posiada pięćdziesiąt jedynych w swoim rodzaju pokoi, domków i apartamentów, które oferują luksus i dyskretną obsługę. Wysepka ma tylko 133 tys. m2 i pozostaje nienaruszona od wieków. Odwiedzający ją docenią subtelny i elegancki wystrój wnętrz, pisze USA Today.
Na liście prestiżowych hoteli, oprócz czarnogórskiego ośrodka znalazły się m.in.: francuskie Grand-Hôtel du Cap-Ferrat i L’Apogée Courchevel, włoskie: Belmond Hotel Cipriani i Villa d’Este, szwajcarski The Chedi Andermatt, czy Corinthia Hotel z Londynu.
Najemcą obiektu jest firma Adriatic Properties, która w 2009 roku przejęła dzierżawę od Aman Resort. Hotelem do niedawna zarządzał Victor Restis, który jednak w ubiegłym roku wycofał się z działalności w Czarnogórze, a ośrodek został przejęty przez jego długoletniego partnera Stathisa. Restis został aresztowany w Grecji , a następnie uniewinniony. Powodem zatrzymania było udzielanie pożyczek bez zabezpieczenia w jednym z banków, którego był właścicielem.

Źródło: rtcg.me, usatoday.com

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE