Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Sveti Stefan wśród dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Bałkanach
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra: Sveti Stefan wśród dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Bałkanach

W związku ze zbliżającym się letnim sezonem turystycznym, Earth Traveling opublikował listę dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Bałkanach, które należy odwiedzić tego lata. Sveti Stefan zajął w rankingu trzecie miejsce, tuż za jeziorem Bled ze Słowenii i Parkiem Narodowych Jezior Plitwickich.
Na Półwyspie Bałkańskim znajdują się jedne z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Region oferuje doskonałe połączenie historii, kuchni, przygód i niektórych z najpiękniejszych środowisk naturalnych na świecie. Każdy kraj proponuje setki najlepszych destynacji wartych odwiedzenia. Istnieje jednakże kilka tych, które mają opinię przynoszących najbardziej ekscytujące doświadczenia i są to miejsca, które trzeba zobaczyć, pisze Earth Traveling we wstępie.
Atrakcja Czarnogóry została opisana jako prawdziwy klejnot Bałkanów. Pozostałe miejsca, które poleca się na portalu to: greckie Meteory, Mostar w Bośni i Hercegowinie, Jezioro Ochrydzkie, Nessebar w Bułgarii, Zamek w Branie, Saranda w Albanii i Niš w Serbii.

Źródło: portalanalitika.me, earthtraveling.com

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE