Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Targi meblarskie w Budwie
sajam namestaja portalanalitika.me

Czarnogóra: Targi meblarskie w Budwie

W terminie od 25. do 29.03.2015 w Budwie odbywają się targi meblarskie. Swoje produkty prezentuje około 90 producentów, z czego prawie 70 pochodzi z Czarnogóry. Targi zostały zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla którego szczególnie istotny jest fakt, że w tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział zdecydowanie więcej rodzimych przedsiębiorców.
– Drewno to jeden z najcenniejszych materiałów wykorzystywanych przy produkcji mebli, różnych sprzętów, a także w aranżacji wnętrz. Czarnogóra dysponuje znaczącymi ilościami tego surowca o wysokiej jakości. Obecnie poziom ostatecznej obróbki w przemyśle drzewnym wciąż pozostaje na niezadowalająco niskim poziomie – komentuje Dyrektor Generalny Departamentu ds. Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego przy Ministerstwie Rolnictwa, Adem Fetić.
Poważnym problemem tego sektora czarnogórskiej gospodarki jest brak dostatecznej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami. Targi mogą przyczynić się do zdobycia nowych współpracowników i nawiązania kooperacyjnych sieci. Umożliwiają ponadto zapoznanie się z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE