Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Tarik Hadžić na 62 miejscu w slalomie gigancie
Soczi 2014

Czarnogóra: Tarik Hadžić na 62 miejscu w slalomie gigancie

62 miejsce w slalomie gigancie zajął na Zimowych Igrzyskach w Soczi Tarik Hadžić. Reprezentant Czarnogóry był wolniejszy od zwycięzcy Teda Ligety’ego o 27,10 sekundy i uzyskał w drugim zjeździe wynik 1.35,84. Zawodnik, który na otwarciu Igrzysk niósł flagę kraju, był po pierwszej próbie na 71 miejscu z czasem 1.36,55. W slalomie gigancie wystąpiło 109 zawodników, z których oba zjazdy zaliczyło 72.
Tarik Hadžić był zadowolony ze swojego występu. – W sumie nie jest źle. W pierwszym zjeździe miałem pecha i upadłem. Mogło być lepiej, ale nie jestem rozczarowany, powiedział zawodnik i dodał, że chce się poprawić w slalomie.
– Przewidywaliśmy taki wynik, taka jest rzeczywistość. Tarik nie zawiódł, jechał w granicach swoich możliwości. To co zrobiliśmy przed sezonem i to czego oczekiwaliśmy, zostało zrealizowane, poinformował dyrektor reprezentacji, Rajko Kosić.
Ligety ukończył zawody z czasem 2.45,29, a na podium znaleźli się także Francuzi: Steve Missillier i Alexis Pinturault. Amerykanin już drugi raz w karierze zdobył złoto na najważniejszych zimowych zawodach. W Turynie, w 2006 roku, stanął na najwyższym stopniu podium w kombinacji alpejskiej.

Reprezentanta Czarnogóry czeka na igrzyskach jeszcze slalom. Zawody przewidziane są na sobotę 22 lutego.

Źródło: portalanalitika.me, pobjeda.me, vijesti.me