Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Tegoroczna majówka przyciągnęła więcej turystów niż przed rokiem
turystyka - news247.gr

Czarnogóra: Tegoroczna majówka przyciągnęła więcej turystów niż przed rokiem

W Czarnogórze przebywa obecnie około 18 tys. turystów, tj. 20% więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Największy wzrost liczby gości zanotowano na Riwierze Ulcinjskiej, gdzie aktualnie przebywa około pięciu tysięcy turystów, a 1 maja zanotowano tam 15 tys. wypoczywających, ogłoszono z Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG).
Miejsca noclegowe w większości hoteli na wybrzeżu zostały wypełnione do ostatnich miejsc. W ośrodkach na Riwierze Budwańskiej, tradycyjnie, pierwszymi gośćmi byli Francuzi, Brytyjczycy i Rosjanie. Przybyło również wielu turystów, chcących spróbować swoich sił w kasynach – znaleźli oni miejsce w hotelu Maestral i Splendid. Znaczną liczbę turystów, zarówno krajowych, jak i tych z zagranicy, do Budwy przyciągnął atrakcyjny program Międzynarodowego Karnawału Turystycznego, który odbywał się na ulicach starego miasta od 1 do 3 maja.
Podobną frekwencję zanotowały pozostałe nadmorskie miasta, w których również odbyło się wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych.
Sezon turystyczny w Ulcinju rozpoczął się już 3 kwietnia, a na okres majówek przygotowano dodatkowe atrakcyjne oferty noclegowe. W Barze, oprócz wydarzeń kulturalnych, zorganizowano zawody sportowe. Do Kotoru wpłynęło osiem luksusowych jachtów, a w Tivacie weekend spędziło ponad 700 studentów, profesorów i asystentów, biorących udział w Międzynarodowym Kongresie Wydziału Turystyki i Hotelarstwa.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE