Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Terminal kontenerowy w Barze do sprzedania

Czarnogóra: Terminal kontenerowy w Barze do sprzedania

Nowy właściciel terminalu kontenerowego w Barze będzie znany w pierwszym kwartale 2013 roku (w okresie od stycznia do końca marca) – potwierdza Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej Czarnogóry.

Do tej pory chęć udziału w procesie sprzedaży udziałów państwowych wyraziło osiem przedsiębiorstw specjalizujących się w transporcie portowym. W wyniku oceny  kwalifikacji uznano, że pięć z nich spełnia nałożone kryteria i będzie w stanie sprostać inwestycji – poinformowano z Ministerstwa.

Mniejszościowi akcjonariusze w spółce są niezadowoleni z faktu, że władze firmy nie informują ich o procesie prywatyzacji, który jest w toku.

Rząd ciągle nie chce ujawnić danych potencjalnych inwestorów, którzy zamierzają stanąć do przetargu. Wiadomo jedynie, że zakupem terminali kontenerowych są zainteresowani przedsiębiorcy m.in. z Azerbejdżanu oraz niektóre amerykańskie firmy.

Źródła: seebiz.eu, pomorac.net

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE