Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Turystów więcej niż w ubiegłym roku
turisti - seebiz.net

Czarnogóra: Turystów więcej niż w ubiegłym roku

Od początku października notuje się znaczący wzrost ruchu turystycznego w Czarnogórze. Obecnie w kraju przebywa około 7000 turystów, co stanowi aż o 16% więcej gości niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Początek września br. cechował się złymi warunkami pogodowymi, które nie działały na rzecz ruchu turystycznego, przypominają z Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG). Niezwykle niskie temperatury i obfite opady, powodzie w Petrovcu, Budwie i Boce Kotorskiej, z pewnością przyczyniły się niższej liczby gości niż w ubiegłym roku.
– Wyjątkowo dobre wyniki i stały wzrost we wrześniu i październiku odnotowały z kolei parki narodowe i to zarówno jeśli chodzi o liczbę turystów, jak i wygenerowany przychód. Niektóre z nich odwiedziło 40% więcej turystów niż w tym samym czasie w 2013 roku. Wyniki wskazują, że także ta dziedzina turystyki staje się dla gości coraz bardziej atrakcyjna, informują z NTOCG.
Oczekuje się, że przez stabilne warunki pogodowe, hotele będą zapełnione do końca października. Obecnie, według danych, największą liczbę przyjezdnych stanowią podróżujący w celach biznesowych. Jesień jest okresem, w którym organizowane są liczne konferencje, seminaria i podobne wydarzenia w ramach turystyki kongresowej, która jest dobrą okazją do przedłużenia sezonu turystycznego. Równocześnie, w całej Czarnogórze, odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które sprawiają, że oferta turystyczna kraju staje się bardziej kompleksowa.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE