Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Turystyczna Organizacja Baru na targach w Kragujevacu
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Czarnogóra: Turystyczna Organizacja Baru na targach w Kragujevacu

Turystyczna Organizacja Baru (TO), po raz czwarty zaprezentowała się na V Międzynarodowych Targach Turystycznych w Kragujevacu, które odbyły się w dniach 28-30.11 br., a w których wzięło udział około stu przedstawicieli z Serbii i krajów regionu. Prezentacje czarnogórskich wystawców, tak jak w latach poprzednich, wywołały spore zainteresowanie wśród odwiedzających.
Na wspólnym stoisku, razem z Turystyczną Organizacją Herceg Novi, TO Baru przedstawiła turystyczną ofertę miasta. – Rozdaliśmy materiały reklamowe, w których zamieszczono informacje o sześciu miejscach turystycznych oraz katalogi aktywnego wypoczynku z informacjami o turystyce pieszej, rowerowej, żeglarstwie, a także o wydarzeniach regionu, plażach, zakwaterowaniu w hotelach, jak i turystyce wiejskiej. Przedstawiliśmy również nowy katalog – Kultura, Atrakcje i Legendy, w którym zamieszczono wiadomości o najpiękniejszych klasztorach, cerkwiach, twierdzach, wydarzeniach i legendach, ogłoszono z TO Baru.
Jak przypomniano, dla gminy bardzo ważne jest przedstawienie miasta na tych targach turystycznych, ponieważ Kragujevac jest miastem partnerskim Baru, ale również dlatego, że zainteresowanie turystów z Serbii Czarnogórą wzrosło w ciągu ostatnich lat.
Na targach udało się zrealizować ważne spotkania z profesjonalistami z branży turystycznej, a liczne wywiady oraz wystąpienia telewizyjne i radiowe uzupełniły promocję miasta.
Według statystyk, biorąc pod uwagę 9 miesięcy tego roku, turyści z Serbii znajdują się na pierwszym miejscu wśród gości odwiedzających Czarnogórę. Przy 48 623 przyjazdach, zrealizowali 367 287 noclegów, co daje około 31% całkowitego obrotu w gminie Bar, kończy się w oświadczeniu.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE