Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: UniCredit Group chce wspierać inwestycje i projekty rozwojowe

Czarnogóra: UniCredit Group chce wspierać inwestycje i projekty rozwojowe

Deklaracje o zainteresowaniu UniCredit Group kredytowaniem inwestycji oraz projektów rozwojowych w Czarnogórze padły po spotkaniu ministra finansów Milorada Katnicia z wiceprezesem UniCredit Group Fabiem Fornarolim oraz dyrektorem przedstawicielstwa UniCredit Group w Czarnogórze, Milanem Đorđeviciem.

Jak wyjaśnili przedstawiciele UniCredit powodem zainteresowania Czarnogórą jest korzystna polityka podatkowa rządu, co sprawia, że kraj jest atrakcyjnym i konkurencyjnym miejscem dla prowadzenia biznesu. Nie mniej ważne są także stabilna sytuacja ekonomiczna kraju i dobre perspektywy dla wzrostu gospodarczego oraz rozpoczęte niedawno negocjacje akcesyjne z UE, co znacznie podnosi wiarygodność Czarnogóry na arenie międzynarodowej.

UniCredit Group jest jedną z wiodących europejskich instytucji finansowych i największą międzynarodową siecią bankową działającą w Europie Centralnej i Wschodniej.

Źródło: mf.gov.me, portalanalitika.me, seebiz.eu

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE