Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: UPCG przyznała nagrody przedsiębiorcom odpowiedzialnym społecznie
współpraca-belgradepartments.org

Czarnogóra: UPCG przyznała nagrody przedsiębiorcom odpowiedzialnym społecznie

Na uroczystej ceremonii zorganizowanej przez  Unię Pracodawców Czarnogóry (UPCG) w EU Info Centar, czarnogórskim przedsiębiorcom wręczono nagrody za prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie w 2014 r. W ten sposób nagrodzone przedsiębiorstwa z Czarnogóry dołączyły do laureatów z Chorwacji, Macedonii, Rumunii i Turcji, gdzie nagrody te przyznano po raz pierwszy. Wyróżnienia mają promować dobre praktyki biznesu odpowiedzialnego społecznie w Czarnogórze oraz przedsiębiorstwa, które takie praktyki stosują.

Nagrody przyznano małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom w trzech kategoriach – troska o zatrudnionych, troska o środowisko naturalne i troska o społeczność.

W kategorii troska o zatrudnionych główną nagrodę otrzymała firma Etko tim z Podgoricy, a wyróżnienie w imieniu firmy odebrał dyrektor wykonawczy Slobodan Mikavica.

W kategorii troska o środowisko naturalne nagrody  otrzymały Luka Kotor z Kotoru (mała firma) i Etko tim (średnie przedsiębiorstwo).

W kategorii troska o społeczeństwo wśród małych przedsiębiorstw wyróżnienie otrzymała Luka Kotor, a wśród średnich firm firma Cerovo z Baru.  Dużym przedsiębiorstwem  nagrodzonym w tej kategorii została firma Adriatic Marinas z Tivatu.

Nagrodę główną za wcielanie założeń biznesu odpowiedzialnego społecznie we wszystkich nagradzanych kategoria wręczył firmie Etko tim z przewodniczący UPCG Predrag Mitrović.

Konkurs „Nagroda UPCG za wdrażanie biznesu odpowiedzialnego społecznie” trwał od 16. lipca do 1. września, a swój udział mogły zgłaszać wszystkie firmy zarejestrowane w Czarnogórze.

Źródło: portalanalitika.me

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE