Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra uzyskuje Przedstawiciela w Brukseli
Miomir-Mugosakrupno.portalanalitika.me

Czarnogóra uzyskuje Przedstawiciela w Brukseli

Reprezentanci Unii Europejskiej poparli inicjatywę Związku Gmin Czarnogóry przyznania jej przedstawiciela w Brukseli. Związek podejmował już wielokrotnie próby związane z uzyskaniem przedstawicielstwa, jednak dopiero teraz zakończyły się one powodzeniem.

Przedstawicielstwa odgrywają istotną rolę w kształtowaniu europejskiej polityki regionalnej poprzez prezentowanie poglądów różnych władz lokalnych. Innym aspektem ich działalności jest zapewnienie samorządom terytorialnym niezbędnych informacji o aktualnych procedurach europejskich.

- Bardzo istotne jest, abyśmy wybrali teraz najbardziej odpowiednią osobę, która swoją wiedzą i kompetencjami będzie promować interesy Czarnogóry i podejmować pracę na rzecz naszych samorządów lokalnych – powiedział burmistrz Podgoricy, Miomir Mugoša. Dodał, że musi być to ktoś wykwalifikowany, kto będzie w stanie ściśle monitorować trendy i postępy oraz zawiązywać nowe kontakty zmierzające do podjęcia współpracy gospodarczo-ekonomicznej.

Czarnogóra liczy na to, że jest to kolejny krok na drodze ku wstąpieniu do Unii Europejskiej.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE