Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Vladimir Čurović nowym urzędnikiem Międzynarodowej Organizacji Pracy
onz-mediafreedominternational.org

Czarnogóra: Vladimir Čurović nowym urzędnikiem Międzynarodowej Organizacji Pracy

Wiceprzewodniczący Unii Pracodawców Czarnogóry (UPCG) Vladimir Čurović został nowym urzędnikiem  Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organization – ILO). W organizacji tej będzie piastował funkcję specjalisty ds. pracodawców w Biurze Regionalnym MOP dla Europy Wschodniej i Azji Centralnej z siedzibą w Moskwie.

Jako członek zarządu Biura Regionalnego MOP Vladimir Čurović w nadchodzącym czasie będzie nadzorował działania czołowych organizacji pracowniczych w dziesięciu krajach – Rosji, Azerbejdżanie, Białorusi, Gruzji, Armenii, Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie.

Powołanie Vladimira Čurovicia na stanowisko nowego urzędnika MOP jest wyróżnieniem dla Czarnogóry, która przez to zyskała swojego pierwszego przedstawiciela na jednym z kluczowych stanowisk w MOP, pierwszej wyspecjalizowanej agencji ONZ założonej już w 1919 r. Powołanie na to stanowisko jest również uznaniem zasług UPCG w której Čurović do czasu przejścia do MOP pełnił funkcję wiceprezesa oraz członka zarządu i rady wykonawczej, a w okresie od 2007 do 2011 r. piastował także stanowisko sekretarza generalnego Unii Pracodawców Czarnogóry.

Osiągnięte rezultaty, profesjonalizm i bogate doświadczenie zdobyte podczas pracy w UPCG, m.in. poprzez udział w dialogu trójstronnym z rządem i związkami zawodowymi, udział w projektach międzynarodowych oraz grupach roboczych powołanych w celu stworzenia nowych przepisów, strategii i planów działania, mogących przyczynić się do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i stworzenia nowych miejsc pracy predestynowały Čurovicia do pełnienia odpowiedzialnej funkcji w Biurze Regionalnym MOP.

Do wstąpienia na urząd specjalisty ds. pracodawców Biura Regionalnego MOP dla Europy Wschodniej i Azji Centralnej Vladimir Čurović pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w przedsiębiorstwie Elektroprivreda Crne Gore, gdzie zajmował się zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Źródło: portalanalitika.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE