Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W budowę autostrady Bar-Boljare zostaną zaangażowani także studenci
autoput Bar-Boljare balkanneu.com

Czarnogóra: W budowę autostrady Bar-Boljare zostaną zaangażowani także studenci

Jedną z najważniejszych czarnogórskich inwestycji w ostatnich latach jest budowa autostrady Bar-Boljare. Osoby odpowiedzialne za realizację tego projektu poinformowały właśnie, że w prace zostaną zaangażowani zarówno wykwalifikowani inżynierowie, jak i czarnogórscy studenci budownictwa.
– To szansa dla najlepszych studentów. Uczestnicząc w tak dużym projekcie budowlanym, zdobędą niezbędne doświadczenie i nabędą praktyki w swoim zawodzie – skomentował Minister Transportu i Gospodarki Morskiej Czarnogóry, Ivan Brajović.
Pomysł pochwalił dziekan Wydziału Inżynieryjnego Uniwersytetu Czarnogóry, Miloš Knežević, który również dostrzegł w nim szansę dla zdolnych studentów. Poza tym, w związku z szeroką skalą prac oczekuje się zwiększenia zatrudnienia przy budowie autostrady, co może pozytywnie wpłynąć na sytuację czarnogórskich bezrobotnych.

 

Z oficjalnym komunikatem wystosowanym w tej sprawie można zapoznać się na stronie internetowej Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej Czarnogóry.

 

Źródła: cdm.me, msp.gov.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE