Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W Budvie powstanie pole golfowe

Czarnogóra: W Budvie powstanie pole golfowe

Pomysł budowy ośrodka golfowego na wzgórzu Spas, po 6. latach administracyjnych przeszkód ma spore szanse, by przerodzić się w realną inwestycję. Porozumienie o budowie pola golfowego podpisały miejska spółka Budva Holding oraz belgijska firma R.E.B.

Belgijski inwestor, posiadający 60 ha ziemi na wzgórzu oraz miasto zarządzające 30 ha powołają do tego celu spółkę joint venture, której zadaniem będzie budowa i wspólne zarządzanie polem golfowym dwoma obiektami hotelowymi oraz dwudziestoma willami mającymi powstać na terenie inwestycji.

Projekt ośrodka golfowego został oficjalnie zatwierdzony przez czarnogórskie Ministerstwo Finansów.

Prezydent Budvy – Lazar Rađenović postuluje, aby w pierwszej fazie projektu zostało wybudowane pole golfowe składające się z 18 dołków, wielkości ok. 50 ha, wraz z całą infrastrukturą golfową potrzebną do funkcjonowania ośrodka. Dopiero w kolejnym etapie, miałaby zostać zrealizowana druga część projektu – budowa zespołu hotelowo – apartamentowego o powierzchni 70 tys. m kw.

Inwestorzy przewidują, że budowa kompleksu zajmie maksymalnie 18 miesięcy.

Rađenović jest przekonany, że dzięki pomysłowi budowy pola golfowego Budva a przez to i cała Czarnogóra zyska na swej atrakcyjności.

Źródło: vijesti.me, bankar.me

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE