Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W Budvie rozpoczyna się FREI 2014
nieruchomości w Czarnogórze

Czarnogóra: W Budvie rozpoczyna się FREI 2014

Festiwal inwestycji i nieruchomości FREI 2014  rozpoczyna się dzisiaj w hotelu Maestral w Budvie. Także tego roku impreza odbywa się pod patronatem premiera Milo Đukanovicia, poinformował komitet organizacyjny FREI 2014. Premier właśnie otworzy festiwal prelekcją na temat struktury rozpoznawalności Czarnogóry jako celu inwestycyjnego.

FREI jest multidyscyplinarnym wydarzeniem  ukierunkowanym tematycznie na inwestycje w nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem sektora turystycznego. Impreza jest dedykowana inwestorom i firmom komercyjnym z sektora nieruchomości, reprezentantom państwa i administracji państwowej, przedstawicielom instytucji międzynarodowych jak i społeczności z innych krajów. W poprzednich latach FREI, według słów organizatorów, dał się poznać jako dobre miejsce do promocji nowych pomysłów projektowych i biznesowych, jak i do analizy i poprawy warunków inwestycyjnych w Czarnogórze.

Starannym doborem tematów organizator zapewnił aktualność imprezy oraz zgodność jej celów z aspiracjami rozwojowymi Czarnogóry. Jak informują organizatorzy w wystawach i prezentacjach na FREI 2014 będzie uczestniczyło 35 firm.

Tematem przewodnim tegorocznego, piątego festiwalu jest współczesny model  wykorzystania nieruchomości w ramach nowych trendów szeroko rozumianej oferty turystycznej.

Program uwzględnia szereg prelekcji oraz dyskusji z udziałem prominentnych międzynarodowych ekspertów, jak i przedstawicieli organów państwowych, lokalnych samorządów, znanych na świecie domów consultingowych i sieci hotelowych.

Organizatorem trwającego do czwartku FREI 2014 jest konsorcjum Biznis Link z Belgradu i RLC Montenegro z Podgoricy. Pomysłodawcą programu wydarzenia jest Ministerstwo Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki Czarnogóry, a głównym patronem Atlas Group.

Źródło: pobjeda.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE