Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W Budwie rusza budowa Aquaparku
aquapark google.pl

Czarnogóra: W Budwie rusza budowa Aquaparku

W poniedziałek 27 kwietnia w Budwie zostanie położony kamień węgielny pod budowę największego wodnego parku rozrywki w Czarnogórze. Budowę zaplanowano na wzgórzu Topliš. Obiekt zajmować będzie ponad 2 tys. m2 powierzchni, z czego blisko 1,7 tys. m2 zaplanowano na otwarte baseny.
Podobny obiekt zaplanowano także w Ulcinju, ale inwestycja nie doszła do skutku. W Budwie już trwają prace przygotowawcze do budowy kompleksu. Projekt powstania Aquaparku wspierany jest przez inwestorów zagranicznych, którzy zobowiązali się wypłacać Gminie Budwa 240 tys. EUR rocznie, w ramach spłaty 30-letniego kredytu. Park rozrywki zostanie wyposażony w najnowszy sprzęt hiszpańskiego producenta Action waterscapes S.L.
Powstanie parku wodnego na wybrzeżu Czarnogóry przyczyni się do zwiększenia popularności regionu. Z całą pewnością będzie to interesująca atrakcja dla turystów.

Źródła: vijesti.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE