Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W ciągu 10 lat pojawi się 59 tys. nowych miejsc pracy w turystyce
crna gora skyscrapercity.com

Czarnogóra: W ciągu 10 lat pojawi się 59 tys. nowych miejsc pracy w turystyce

crna gora skyscrapercity.com

Rząd zaakceptował harmonogram reform turystycznych, który przewiduje w ciągu najbliższych 10 lat otwarcie 59 tys. nowych miejsc pracy oraz wzrost przychodu z turystyki, z obecnych 700 mln na 1,7 mld EUR, powiedział minister zrównoważonego rozwoju i turystyki, Branimir Gvozdenović. Program obejmuje szereg zmian, m.in. podniesienie liczby miejsc noclegowych o 100 tys. w hotelach 3-, 4- i 5- gwiazdkowych.

– Planem objęte są wszystkie działania, które należy podjąć w przyszłości, żeby turystyka rozwijała się w tempie potrzebnym do zabezpieczenia przyspieszonego rozwoju ekonomicznego państwa. Szczegółowo analizowane są wszystkie elementy i wskaźniki, które wykorzystywały światowe organizacje i które wskazują na możliwości czarnogórskiej turystyki – powiedział Gvozdenović po posiedzeniu rządu.

– Światowa Rada Podróży i Turystyki oceniła, że czarnogórska turystyka będzie się rozwijać w tempie 8,9%, co znaczy że w ciągu najbliższych dziesięciu lat zapewni łącznie 59 tys. miejsc pracy w branży turystycznej – ogłosił Gvozdenović i dodał, że Czarnogóra jako miejsce turystyczne znajduje się na dobrej pozycji.

Minister podkreślił, że w tym roku oczekuje się znacznie większej liczby turystów – Pierwsze trzy miesiące dały 5,8% wzrost osób przybywających do Czarnogóry. Oczekuje się ok. 1,5 mln odwiedzających i blisko 10 mln noclegów.

 

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE