Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W gminie Kotor ładunek wybuchowy uszkodził siedem samochodów
Kotor-rtcg.me

Czarnogóra: W gminie Kotor ładunek wybuchowy uszkodził siedem samochodów

Na osiedlu Dobrota, w czarnogórskiej gminie Kotor podłożono wczoraj około południa ładunek wybuchowy. Jak podaje policja podczas eksplozji nikt nie ucierpiał, ale uszkodzeniu uległo siedem samochodów, z czego pięć na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Wybuch miał miejsce na ulicy Kriva, przed budynkiem należącym do mieszkańca Kotoru Veselina „Veska” Vukoticia. Jak twierdzi właściciel budynku uszkodzone samochody należą do sąsiadów i wspólnika, z którym budował dom i zaprzecza, jakoby miał jakiekolwiek podejrzenia co do osoby zamachowca. Obecnie na miejscu zdarzenia pracuje policja.

Veselin „Vesko” Vukotić ma bogatą przeszłość kryminalną oraz jest ojcem Jovicy Vukoticia, znanego kronikom policyjnym jako jeden z przywódców grupy przestępczej nazywanej klanem kotorskim. Jovica Vukotić często pojawia się w raportach policyjnych dotyczących bójek i porachunków przestępczych na czarnogórskim wybrzeżu.

Zeszłego lata Jovica Vukotić wraz ze swoim bratem Igorem i przyjaciółmi Daliborem Đurićem i Jovanem Jovanoviciem ukrywal się przez 13 dni z powodu listu gończego wydanego przez policję w Tivacie podejrzewającą, że są zamieszani w strzelaninę przed popularną dyskoteką Madame CoCo, podczas której ranny został Dejan Deković.

Źródło: seebiz.eu, vijesti.me, vijesti.me

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE