Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Sytuacja w Montenegro Airlines jest stabilna
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Sytuacja w Montenegro Airlines jest stabilna

Montenegro Airlines (MA) realizuje wszystkie wcześniej zaplanowane cele i pracuje stabilnie, ogłoszono w odpowiedzi na nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach. Ukazane wiadomości są krzywdzące dla przewoźnika zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, ogłoszono z przedsiębiorstwa. Dowodem stabilności firmy mają być realizacje przedsezonowe, a także zaplanowane już rezerwacje na nadchodzący okres.

– Ze względu na partnerów biznesowych, wszystkich podróżnych i ogół opinii publicznej jeszcze raz podkreślamy, że skumulowany dług MA, łącznie z zeszłym rokiem wynosi około 19,27 mln euro – poinformował przewoźnik.

Dług, jak wyjaśniono, powstał wskutek nierealnie wysokich cen usług, które fakturowane są przez monopolistyczne podmioty systemu ruchu lotniczego, ogłoszono z agencji MINA-business. Władza rozpoznała problem, wcześnie powzięła decyzje dotyczące długu, a kiedy zostaną one zrealizowane, łączna strata przewoźnika (włączając zeszły rok), będzie wynosiła mniej niż 3 mln euro. – Dzięki temu możemy odpowiedzialnie twierdzić, że jesteśmy przedsiębiorstwem odnoszącym największe sukcesy w regionie i jednocześnie jednym z lepszych w Europie. Potwierdzają to wyniki zespołu ekspertów, który zajmował się analizą naszej pracy – ogłoszono z MA.

Przewoźnik jest jedynym w regionie, który z własnych środków unowocześnił flotę. W ciągu pięciu ostatnich lat zainwestował w to ponad 50 mln USD. W MA stale rośnie liczba pasażerów, a ponadto przedsiębiorstwo regularnie opłaca bieżące zobowiązania kredytowe wykorzystując środki bieżące, a nie pieniądze podatników, poinformowali przedstawiciele MA.

Źródło: pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE