Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra w ocenie Freedom House
freedom-house-vijesti.me

Czarnogóra w ocenie Freedom House

Amerykańska organizacja pozarządowa Freedom House poinformowała w swoim sprawozdaniu, że korupcja wciąż stanowi największą przeszkodę w procesie integracji Czarnogóry z Unią Europejską.

Według przedstawicieli organizacji szybkość procesów integracyjnych zależy od zaangażowania władz Czarnogóry w rozwój demokratycznych reform. Nadchodzący rok może przynieść na tym obszarze pewne problemy, gdyż rządząca Demokratyczna Partia Socjalistów i jej koalicjant Partia Socjaldemokratyczna coraz bardziej rozmijają się w poglądach dotyczących kwestii politycznych i gospodarczych.

Freedom House podkreśla, że czarnogórskie organy ścigania nie posiadają dostatecznej ilości wykwalifikowanych pracowników i są bardzo upolitycznione, z czego mogą wynikać słabe wyniki w walce z korupcją.

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE