Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: W Porto Montenegro zainwestowano już 200 mln euro
porto.montenegro.portalanalitika.me

Czarnogóra: W Porto Montenegro zainwestowano już 200 mln euro

W luksusowej przystani jachtowej Porto Montenegro ulokowano już 200 mln euro, a planowane są kolejne inwestycje.
W porcie aktualnie jest 245 miejsc do cumowania dla jachtów różnej wielkości. – Jesteśmy jedną z nielicznych przystani, która może przyjąć jachty większe niż 50 metrów. Planowane jest stworzenie w przyszłym roku dodatkowo 170 takich miejsc, a do końca projektu, ich liczba ma wzrosnąć do 800 – powiedział specjalista ds. PR, Danilo Kalezić, a informacje przekazała agencja Mina.
Cena miejsc zależy od wielkości jachtu, a także tego, w jakim okresie pojawi się on w porcie. Porto Montenegro oferuje najdogodniejsze warunki dla właścicieli jednostek. Kompleks dysponuje 5 budynkami, w których znajduje się 130 mieszkań, z których wszystkie z nich są już sprzedane. – Planowana jest budowa kolejnego budynku, w którym znajdzie się około 40-45 lokali. Koszty mieszkań zależą od stanu, w jakim są kupowane, ale średnia cena wynosi około 6,5 tys. euro. W trakcie jest także budowa luksusowego hotelu, poinformował Kalezić. –
Oprócz luksusowych restauracji i ekskluzywnych mieszkań z basenami, Porto Montenegro oferuje szereg sklepów najbardziej znanych marek, także światowych. Miejsce nie jest zamknięte wyłącznie dla mieszkańców i właścicieli jachtów. – Wręcz przeciwnie, jesteśmy otwarci na przybycie pozostałych turystów. Wszyscy goście, którzy odwiedzą naszą przystań, są mile widziani – powiedział Kalezić, dodając, że ceny w lokalach są takie same jak w Budwie. Według polityki portu, nie informuje się kim są właściciele luksusowych mieszkań w tym atrakcyjnym miejscu. Klienci i goście często należą do światowej elity, a Porto Montenegro gwarantuje im dyskrecję i bezpieczeństwo.
Wielką atrakcją Porto Montenegro jest basen Lido Mar o długości 64 metrów, a także plaża Purobeach, która oferuje jakość na najwyższym poziomie. Według Kaleticia, dla odwiedzających szczególnie interesujące stało się Muzeum Dziedzictwa Morskiego, a ekskluzywny port, jak mówi, oferuje szereg atrakcji dla odpoczynku i rekreacji.
Porto Montenegro, w krótkim czasie stało się jednym z wiodących i najbardziej atrakcyjnych miejsc do cumowania jachtów na Adriatyku. Z zaniedbanego portu wojskowego, powstała prestiżowa przystań i luksusowe osiedle, które wzbudza duże zainteresowanie. Głównym inwestorem całego projektu jest kanadyjski miliarder Peter Munk.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE