Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wkrótce otwarcie nowoczesnego wieżowca hotelowego w Budvie

Czarnogóra: Wkrótce otwarcie nowoczesnego wieżowca hotelowego w Budvie

Tre canne - pobjeda.me

Według oficjalnych informacji w nadchodzącym miesiącu w Budvie zostanie otwarty pierwszy  wieżowiec posiadający 21 pięter; budynek wchodzi w skład kompleksu hotelowego Tre canne (Trzy wieże).

Mowa tu o pięciogwiazdkowym, luksusowym apartamentowcu którego łączna powierzchnia wynosi 37 417 m2. Kompleks hotelowy składa się z trzech budynków i  będzie działał jako apart hotel, czyli apartamentowiec z mieszkaniami wykupionymi na własność, który jednak oferuje serwis i usługi w zakresie hotelowym. Na parterze i pierwszym piętrze centralnie położonego i zarazem najwyższego budynku przewidziano przestrzeń dla lokali usługowych oraz na działalność handlową.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Fab live z Golubovaca. Hotel zapowiadany jest jako nowoczesny symbol architektoniczny wyróżniający stolicę czarnogórskiej turystyki, a   zaprojektował go wraz ze współpracownikami architekt z Podgoricy Mladen Đurović.

Budowa apartamentów hotelowych zaczęła się w grudniu 2009 roku na terenie Targów Adriatyckich w Budvie (Jadranski sajam u Budvi), położonym zaledwie 80 metrów od morza i słynnej Słowiańskiej Plaży (Slovenska plaža). Termin zakończenia wszystkich prac zaplanowano na grudzień ubiegłego roku. Prace budowlane przy dwóch hotelowo-apartamentowych wieżach są już całkowicie zakończone. Wewnętrznymi pracami wykończeniowymi zajmuje się belgradzka firma Komgrap gradnja. Sprzedaż apartamentów hotelowych obecnie jest w toku, a dotychczas najbardziej zainteresowani są potencjalni nabywcy z Rosji. Cena sprzedaży wynosi 3 tys. EUR i więcej za m2, w zależności od kilku czynników – wyposażenia luksusowych apartamentów, widoku na morze, a także piętra budynku.

Źródło: nedstor.com, pobjeda.me, trecanne.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE