Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Współpraca z Ministerstwem Rolnictwa Estonii
porozumienie Czarnogóra Estonia. portalanalitika.me

Czarnogóra: Współpraca z Ministerstwem Rolnictwa Estonii

7 maja bieżącego roku w Podgoricy zostało podpisane porozumienie między Czarnogórą a Estonią, zakładające współpracę w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

Kooperacja ma dotyczyć wsparcia branży rolniczej, szczególnie w obrębie hodowli bydła, wymiany informacji i prowadzenia negocjacji w rolnictwie. Ponadto Czarnogóra będzie mogła skorzystać z doświadczenia Estonii w dostosowywaniu sektora rolnictwa do wymogów Unii Europejskiej.

- Podpisanie umowy jest rezultatem skutecznej współpracy Czarnogóry i Estonii. W przyszłości będziemy mogli skupić się na wykorzystaniu doświadczeń tego kraju z Północy w obrębie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, rybołówstwie i hodowli zwierząt. Estonia może być dla nas przykładem sposobu na przeprowadzenie transformacji w rolnictwie i dostosowanie sektora do warunków gospodarki rynkowej – ocenia Minister Rolnictwa Czarnogóry, Petar Ivanović.

Estonia była pierwszym państwem, które ofiarowało Czarnogórze profesjonalne wsparcie dla Ministerstwa Rolnictwa, za pośrednictwem programu TAIEX.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE