Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra wśród 20 najkorzystniejszych miejsc na inwestycje na świecie
photo_verybig_967680_471x312

Czarnogóra wśród 20 najkorzystniejszych miejsc na inwestycje na świecie

Miliony Brytyjczyków marzą o tym, aby kupić nieruchomość w słonecznym zakątku świata i spędzać tam urlop i święta, a ewentualnie następnie przetworzyć ją w źródło dochodów.

Brytyjska gazeta The Telegraph umieściła Czarnogórę w swoim internetowym wydaniu wśród dwudziestu najlepszych miejsc na świecie na inwestowanie w nieruchomości.

- Czarnogóra osiąga wyższą stopę wzrostu pod względem ilości turystów niż jakikolwiek inny kraj na świecie, a poza tym ceny są tu dużo korzystniejsze niż w Chorwacji czy we Włoszech – pisze autor artykułu, Max Davidson. Podkreśla ponadto, że przewiduje się, iż liczba turystów w Czarnogórze będzie stale rosnąć, a co za tym idzie – wzrosną również ceny nieruchomości, ale pozostaną ciągle konkurencyjne w porównaniu z innymi nadadriatyckimi państwami.

Poza Czarnogórą, na liście The Telegraph znalazły się m.in. Barcelona, Riwiera Francuska, Karaiby czy Toskania we Włoszech.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE