Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wstrzymany kredyt z Banku Światowego
źródło-inews.bg

Czarnogóra: Wstrzymany kredyt z Banku Światowego

Bank Światowy wstrzymał udzielenie Czarnogórze  kredytu w wysokości 50 mln USD, który był wcześniej zapowiadany jako bezpośrednie wsparcie dla krajowego budżetu. Decyzję uargumentowano wzrostem długu publicznego, który był z kolei wywołany kredytem na budowę autostrady. Stabilizacja długu publicznego jest kluczowym warunkiem otrzymania kredytu od Banku Światowego.

Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Finansów poinformowali, że ustalony został mechanizm specjalistycznej pomocy Czarnogórze, którą zapewni właśnie Bank Światowy. Fundusze mają zostać przeznaczone na wzmocnienie administracji, polepszenie struktur kadrowych i przepływów informacji pomiędzy nimi. Na projekt ten kredyt ma zostać udzielony na bardzo korzystnych warunkach, o czym zapewnia Ministerstwo.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE