Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wybudują Porto Skadar Lake
porto skadar lake - gradnja.rs

Czarnogóra: Wybudują Porto Skadar Lake

Budowa wartego 90 milionów euro kompleksu turystycznego Porto Skadar Lake, rozpocznie się w marcu przyszłego roku, a pierwszych gości będzie się można spodziewać w maju 2017 roku, powiedział przedstawiciel odpowiedzialnego za projekt Montenegro resort, Ivan Zindović.
Rząd, pod koniec października br., przyjął projekt decyzji w sprawie studium lokalizacyjnego. Stworzyło to warunki dla inwestora ubiegającego się o wydanie dokumentów techniczno-urbanistycznych i pozwolenia na budowę. – Spodziewamy się, że pozwolenie otrzymamy w połowie grudnia. Ze względu na fakt, że większość dróg na terenie, gdzie będziemy budować, jest nieprzejezdnych i mamy nieuporządkowany chodnik, który prowadzi z miejscowości Mihailovići do Jeziora Szkoderskiego, to jeszcze przed rozpoczęciem budowy, mamy bardzo dużo pracy. Musimy między innymi zrekonstruować półtora kilometra drogi oraz doprowadzić wodę i energię elektryczną, powiedział Zindović.
Projekt Porto Skadar Lake jest finansowany przez francuskiego biznesmena, Lionela Sonigo. W jednym z wcześniejszych wywiadów wyznał, że obmyślił wyjątkową koncepcję dla wyjątkowego miejsca.
– W zamyśle, ma to być najpiękniejszy pięciogwiazdkowy eco-resort na świecie. Połączymy to, co dotychczas było niepołączone: luksus i nietkniętą przyrodę. Predyspozycje zapewnia wyjątkowe Jezioro Szkoderskie, a rozwiązanie architektoniczne, metody budowy i eksploatacji kompleksu, pomogą nam ten pomysł dopełnić. Będziemy numerem jeden na świecie. Jestem pewny, że od 2017 roku Czarnogóra będzie rozpoznawalna bardziej dzięki Porto Skadar Lake niż dzięki Porto Montenegro, powiedział Zindović.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE