Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wyniki Montenegro Airlines zgodne z planem
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Wyniki Montenegro Airlines zgodne z planem

Na pełniącą obowiązki dyrektora wykonawczego Montenegro Airlines (MA), została wybrana Stana Mugoša, dotychczasowa dyrektor finansowy tego przedsiębiorstwa, zdecydowano na posiedzeniu wyborczym 9 września br. To stanowisko będzie pełniła do czasu wyboru nowego dyrektora, poinformowano w oświadczeniu.
Na posiedzeniu rozpatrywano również sprawozdanie z pracy firmy, za okres styczeń-lipiec 2013. – Od początku roku mamy lepszy wynik pracy przedsiębiorstwa o 27%, w porównaniu do zeszłego roku. Na podstawie zebranych informacji, w sierpniu, zwiększony został także przychód o 4%, w odniesieniu do poprzedniego roku, informuje się w oświadczeniu. Komisja na podstawie tych wyników stwierdziła, że idąc dalej w tym kierunku, firma zrealizuje do końca roku zarysowany plan, który zakłada zmniejszenie kosztów i zwiększenie przychodów.
Komisja zaakceptowała regulamin odpowiedzialności dyscyplinarnej i materialnej zatrudnionych, a także sprawozdanie o pracy przedstawicielstw Montenegro Airlines w kraju i za granicą. Jeszcze raz podkreślono wagę minimalizacji kosztów, szczególnie w zakresie sponsoringu i darowizn, ze względu na potrzebę dalszej racjonalizacji pracy przedsiębiorstwa.
W komisji wybierającej dyrektora znaleźli się: Daliborka Pejović, wybrana w połowie lipca na przewodniczącą oraz wyznaczony na zastępcę, Tufik Bojadžić. W grupie dyrektorów narodowego przewoźnika są wciąż jeszcze: Duško Lalićević, Živko Andrijašević i Branislav Golubović.

Źródło: rtcg.me, cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE