Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra wzmacnia współpracę turystyczną z Macedonią
montenegro airlines google.pl

Czarnogóra wzmacnia współpracę turystyczną z Macedonią

Czarnogóra i Macedonia podpisały porozumienie zmierzające do wzmocnienia współpracy w ramach sektora promocji, marketingu i wsparcia turystyki. Do wydarzenia doszło w dniu otwarcia Departamentu ds. gospodarki i turystyki przy Ambasadzie Czarnogóry w Skopje.
– Czarnogóra i Macedonia pozostają w dobrych stosunkach, ale otwarcie Departamentu przyczyni się do jeszcze efektywniejszej współpracy – skomentował Ambasador Czarnogóry w Macedonii, Predrag Mitrović.
Przedstawiciele obydwu państw już rozpoczęli pertraktacje nad projektem wykreowania wspólnego produktu turystycznego, który przyczyniłby się do lepszego zaprezentowania ich walorów na rynkach wykraczających poza region byłej Jugosławii.

Dla zintensyfikowania współpracy turystycznej z całą pewnością korzystne stałoby się uruchomienie bezpośredniej linii samolotowej Podgorica – Skopje. Rozmowy na ten temat toczą się pomiędzy delegacją czarnogórskiej spółki Montenegro Airlines a wicepremierem Macedonii, Vladimirem Pesevskim. Obecnie konieczna jest dokładna analiza kosztów, która zadecyduje o tym, czy partnerzy są w stanie sprostać wspomnianej inwestycji.

Źródła: cdm.me, cdm.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE