Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Wzrost liczby pasażerów z Rosji
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Wzrost liczby pasażerów z Rosji

W ciągu ostatnich trzech miesięcy, narodowy przewoźnik, Montenegro Airlines (MA), zanotował znaczący wzrost liczby pasażerów przewiezionych na trasach z Czarnogóry do Rosji i w przeciwnym kierunku. Tylko w czerwcu, lipcu i sierpniu ich liczba zwiększyła się o 4135 osób, w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Szczególnie interesujące są loty do/z Tivatu, gdzie oprócz wzrostu liczby pasażerów, zwiększyła się liczba samych lotów oraz wprowadzono samoloty, które mogą zabrać na pokład większą liczbę osób, a to z kolei jest przyczyną wprowadzenia przez MA dodatkowych lotów w październiku.
Na podstawie raportu sektora finansowego i handlowego narodowych linii lotniczych, ogłoszono, iż mimo dużej konkurencji, osiągnięto zachęcające rezultaty w lotach między Czarnogórą i Serbią. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku, między krajami przeprowadzono 38 lotów więcej i przewieziono 2 440 osób więcej niż w tym samym czasie 2013 roku.
Do 31 sierpnia br., ogólna liczba pasażerów wynosiła 174 302 osób, to jest o 1,42% więcej niż w 2013 roku. W tym okresie zanotowano 2 056 lotów, 38% więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Z MA ogłoszono, iż oczekuje się utrzymania wzrostu liczby pasażerów dlatego wprowadzone zostaną nowe loty, w tym również czarterowe.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE