Home / Bałkany / Chorwacja / Czarnogóra za droga dla niemieckich turystów
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra za droga dla niemieckich turystów

Z doniesień niemieckich mediów dowiadujemy się, że turyści pochodzący z tego aktualnie najpotężniejszego gospodarczo kraju Europy omijają szerokim łukiem Czarnogórę i Chorwację, ponieważ jest tam dla nich za drogo. Podaje się ponadto, że oba wspomniane państwa położone nad Adriatykiem borykają się z licznymi problemami komunalnymi, co dodatkowo uprzykrza pobyt turystów.

Ceny na wybrzeżu są za wysokie nawet dla zamożnych turystów – za cappuccino trzeba zapłacić nawet 5 EUR, a za butelkę wody mineralnej do 4 EUR. Ekstremalnie wysokim wydatkiem okazuje się wynajęcie leżaka na plaży – w czarnogórskim kurorcie Sveti Stefan dzienny koszt kształtuje się na poziomie 75 EUR. Magazyn Der Stern informuje, że niektórzy hotelarze podnieśli ceny nawet o 50% ze względu na niewielką ilość turystów. Wśród innych niedogodności wymienia się przerwy w dostawie wody i prądu, a także trudności w posługiwaniu się kartą kredytową – w wielu lokalach można płacić jedynie gotówką.

 

Źródła: vijesti.me, kamatica.com

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE