Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra zachęca tureckich przedsiębiorców do inwestowania
wspolpraca google.pl

Czarnogóra zachęca tureckich przedsiębiorców do inwestowania

Delegacja Czarnogóry, na czele z wiceprezydentem Vujicą Lazoviciem, wykazała podczas 18. Szczytu Gospodarczego Euroazji w Stambule duże zainteresowanie współpracą z tureckimi przedsiębiorcami.
– Stale rozwijająca się turecka gospodarka jest krajem pochodzenia wielu obiecujących inwestorów. Wierzymy, że mogą oni z powodzeniem inwestować w najbardziej rozwojowe sektory naszej gospodarki – skomentował Lazović, zwracając się do tureckich podmiotów gospodarczych obecnych za Szczycie i zainteresowanych współpracą z Czarnogórą.
W trakcie konferencji zorganizowane zostało forum biznesowe poświęcone Czarnogórze. Poprzez dialog z potencjalnymi inwestorami przedstawiono potencjał ekonomiczny kraju, z naciskiem na projekty z obszarów turystyki, energetyki i rolnictwa. Szczególne zaproszenie wystosowano w kierunku tureckich firm działających w przemyśle tekstylnym, zachęcając je do rozpoczęcia działalności w północnych rejonach Czarnogóry. Dla tureckich inwestorów atrakcyjne mogą okazać się liczne projekty prowadzone w Czarnogórze – utworzenie centrów sukcesu, ze szczególnym naciskiem na powstanie parku naukowo-technologicznego.
Władze Turcji i Czarnogóry zdecydowały się na prowadzenie polityki wzajemnego wspierania rozwoju w celu wykorzystania potencjału ekonomicznego.

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE