Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Zapowiada się dobry sezon turystyczny
plaza - tportal.hr

Czarnogóra: Zapowiada się dobry sezon turystyczny

Tegoroczny sezon turystyczny, o którym jeszcze niedawno mówiło się, że jest niepewny, może wszystkich zaskoczyć i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsze sygnały by tak sądzić, przychodzą z najbardziej wysuniętych na południe miejscowości. Aktualnie, ośrodki w Ulcinju wypełnione są w czterdziestu procentach, a to, w porównaniu do zeszłego roku – w zależności od obiektu, od 20 do nawet 50% więcej. W hotelach przy Wielkiej Plaży i na wyspie Ada w ujściu Bojany przebywają goście z Polski, Czech, Niemiec, ale również z krajów regionu. W najbliższych dniach mają się pojawić kolejni turyści. – Ładna pogoda, nasze wyjątkowe plaże i nieco niższe ceny w obiektach hotelowych wskazują, że idziemy w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że passa będzie trwała i że tegoroczne lato przyciągnie jeszcze większą liczbę gości, powiedział Mikan Zec, dyrektor HTP Ulcinjska Rivijera.
Na dużą liczbę gości może liczyć również najatrakcyjniejsza i już od lat najchętniej odwiedzana Riwiera Budwańska. Już teraz ośrodki i hotele wypełnione są turystami. Festiwale, karnawały i inne wydarzenia rozrywkowo-turystyczne oraz kulturalne sprawiają, że Budwa wciąż cieszy się dużą popularnością.
Dobre wiadomości docierają również z Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG). Dyrektorka, Željka Radak Kukavičić, zwraca uwagę na coraz większą liczbę turystów z Niemiec. – Z roku na rok rośnie liczba niemieckich turystów. Od 2009 roku do dzisiaj, liczba ta podniosła się o 60%. Także w tym roku przybędzie więcej gości. Po targach turystycznych w Berlinie, podczas których Czarnogóra przedstawiła swoją ofertę, liczba rezerwacji wzrosła o 20-50%. Goście z Niemiec, co ważne, przybywają jeszcze przed sezonem właściwym i jednocześnie zostają w Czarnogórze jeszcze długo po jego zakończeniu.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE