Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra zaprezentowała się na EXPO 2015 w Mediolanie
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Czarnogóra zaprezentowała się na EXPO 2015 w Mediolanie

Na najchętniej odwiedzanej wystawie światowej EXPO, która w tym roku odbywa się w Mediolanie, Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG) zaprezentowała 28 maja br., kraj jako atrakcję turystyczną. W prezentacji wzięli udział przedstawiciele biur podróży, touroperatorzy i media, wśród których znalazły się m.in. Radio Popolare, Wu Magazine, Intimità, La Cucina Italiana, Travel Quotidiano,CICLISMO, Huffingtonpost Italy, Bell’Italia, Meeting & Congressi, TTG, RAI Expo, ERRETI5, Donna Moderna, L’Agenzia di Viaggi.
Prezentacja obiektów turystycznych i naturalnego piękna Czarnogóry, silnie stawiała nacisk na motto kraju na EXPO 2015: „Mały kraj ogromnych możliwości”, mówi menedżer NTOCG, Emil Kukalj i dodaje, że pokaz przyciągnął dużą liczbę zwiedzających. Oprócz ekologii i turystyki, priorytetowym elementem prezentacji była zdrowa żywność. Trafionym pomysłem okazał się pokaz gotowania szefa kuchni, Milana Bukarica, który oczarował zwiedzających. Dodatkową atrakcją był zespół wokalny Alata z Podgoricy, w którego repertuarze znajdują się najpiękniejsze czarnogórskie pieśni.
W związku z tym, że głównymi odwiedzającymi światową wystawę EXPO są Włosi, a rynek włoski jest niezwykle ważny dla Czarnogóry (według oficjalnych statystyk liczba turystów w 2014 roku wyniosła 34 204), zrozumiałe są starania NTOCG w Mediolanie. Czarnogóra, według badań, zleconych przez Czarnogórską Organizację Turystyczną, ma bowiem duże możliwości, aby włoskim turystom podczas pobytu, zaproponować atrakcje, które uwielbiają (baseny, restauracje, jedzenie, kasyno, lokalne imprezy). Znaczącym elementem są również eko-turystyka, rekreacyjno-zdrowotne pobyty, wellness i spa oraz aktywny wypoczynek. Po prezentacji, członkowie NTOCG spotkali się przedstawicielami mediów, którym zaprezentowali dodatkowe informacje na temat atrakcji Czarnogóry.
W pawilonie Czarnogóry swoją ofertę przedstawiły lokalne organizacje turystyczne, hotele i biura podróży. Podczas EXPO 2015, które trwa od 1 maja do 31 października br., swoje szczegółowe pokazy zorganizują jeszcze organizacje turystyczne z Baru, Budwy, Tivatu, Podgoricy, Žabljaka, Nikšicia i Kolašina.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE