Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra zaprezentowała się na targach turystycznych TUR 2013 w Göteborgu

Czarnogóra zaprezentowała się na targach turystycznych TUR 2013 w Göteborgu

TUR 2013 - montenegro.travel

Goście targów TUR 2013, które trwały od 21 do 24 marca w Göteborgu wykazali duże zainteresowanie ofertą turystyczną Czarnogóry. Oprócz wymarzonej scenerii zarówno na letni i zimowy wypoczynek, Czarnogóra kusi też korzystnymi połączeniami lotniczymi oraz konkurencyjnymi cenami w porównaniu do innych krajów regionu.

Według informacji Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG), która na targach w Szwecji przedstawiła czarnogórską ofertę turystyczną, odwiedzających szczególnie interesowały ogólne informacje o kraju, obiektach kulturalnych, zabytkach i miejscach godnych odwiedzenia  a także informacje praktyczne, związane min. z procedurami obowiązującymi przy przekraczaniu granicy.  Z dużym odzewem spotkały się także oferty aktywnego wypoczynku.

Jak podkreślają przedstawiciele NTOCG, to bardzo dobra wróżba na nadchodzący sezon letni. Biorąc pod uwagę wysoki standard życia i ogólną sytuację gospodarczą, rynek ten jest bardzo atrakcyjny. Turyści z krajów skandynawskich mają zwyczaj podróżować kilka razy w roku i preferują korzystanie z urlopu poza sezonem. W kwestii zakwaterowania preferują najwyższą jakość, wybierając osiedla luksusowych apartamentów i hotele o wysokim standardzie, ewentualnie osady stylizowane na skanseny. Zgodnie ze statystykami, Czarnogórę w zeszłym roku odwiedziło ok. 20 tys. turystów ze Skandynawii, którzy wykupili ponad 120  tys. noclegów. W tym roku dzięki intensywnej akcji promocyjnej w krajach skandynawskich spodziewany jest jeszcze lepszy wynik.

O rosnącej popularności Czarnogóry wśród  turystów z północy świadczy chociażby zwiększenie częstotliwości połączeń lotniczych. Apollo, jeden z największych touroperatorów w Skandynawii, uruchamia od maja do końca czerwca br. połączenia czarterowe z Oslo i Sztokholmu do Tivatu. Także linie Montenegro Airlines ogłosiły wprowadzenie od połowy maja bezpośredniego połączenia na linii Kopenhaga-Podgorica, która ma kursować raz w tygodniu, a od czerwca dwa razy w tygodniu. Ponadto, od końca maja, skandynawski przewoźnik lotniczy SAS będzie wykonywał loty dwa razy w tygodniu bezpośrednio z Oslo i Sztokholmu do Tivatu.

Touroperatorzy, zwłaszcza ci kierujący swoją ofertę do zwolenników aktywnego wypoczynku i turystyki kulturowej potwierdzili, że zainteresowanie tego typu ofertami jest w Europie Północnej bardzo duże. W ostatnim czasie zanotowano znaczny wzrost zainteresowania turystyką rowerową, pieszą, kajakarstwem i raftingiem w Czarnogórze.

Źródło: portalanalitika.me, montenegro.travel

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE