Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra została doceniona przez Thomas Cook Group
budva-hotelmontenegro.info

Czarnogóra została doceniona przez Thomas Cook Group

Thomas Cook, wiodąca brytyjska firma organizująca wycieczki i wczasy  przyznała Czarnogórze brązową plakietkę „Destination of Excellence” za rok 2014, za ponadprzeciętny wkład w rozwój zrównoważonej turystyki, poinformowała Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTO).

Firma Thomas Cook jest oddana odpowiedzialnemu społecznie prowadzeniu biznesu, zrównoważonemu rozwojowi i ochronie środowiska naturalnego, a program „Destination of Excellence”, został zainaugurowany w maju 2012 r. jako obszar do prowadzenia działalności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Program przewiduje trzy rodzaje wyróżnień – brązowe, srebrne i złote. Do dziś 25 miejsc może poszczycić się zdobyciem brązowej plakietki, jest między nimi także Czarnogóra – zaznaczono w oświadczeniu NTO.

Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie badań przeprowadzonych w ciągu ubiegłego roku, we współpracy biura Alfa Tours z Budvy i przedstawiciela Thomas Cook w Czarnogórze. Obserwacje wykazały, że Czarnogóra osiągnęła wyznaczniki zrównoważonego rozwoju turystyki wymagane programem „Destination of Excellence”.

Brązowa plakietka pokazuje, że Czarnogóra rozwija politykę zrównoważonego rozwoju i z sukcesem zmniejsza wpływ turystyki na środowiska naturalne.

Thomas Cook Group jest jednym z najbardziej znanych i najstarszych na świecie biur podróży. Zostało założone w 1841 r. w Londynie, a dzisiaj ma przedstawicielstwa w 17 krajach i zatrudnia ponad 27 tys. osób. Każdego roku 23 mln ludzi korzysta z ich pomocy przy organizacji swoich wakacyjnych wyjazdów.

W Czarnogórze firma Thomas Cook jest obecna od 1998 r., kiedy nawiązano owocną współpracę z biurem Alfa Tours z Budvy, co przyczynia się do promowania Czarnogóry jako atrakcyjnego celu turystycznego na arenie międzynarodowej – napisano w oświadczeniu NTO.

Źródło: vijesti.me, portalanalitila.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE