Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Zwalczanie nielegalnego obrotu towarami objętymi podatkiem akcyzowym
uprava carina.gov.me

Czarnogóra: Zwalczanie nielegalnego obrotu towarami objętymi podatkiem akcyzowym

Przedmiotem wzmożonej aktywności czarnogórskiej administracji celnej będzie w nadchodzącym okresie kontrola wymiany handlowej towarów objętych podatkiem akcyzowym, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi. Działania zostaną skoncentrowane na zwalczaniu nielegalnej działalności i szarej strefy.

Służby celne planują zintensyfikowanie nadzoru nad wymianą handlową na czarnogórskich granicach przy jednoczesnym zwiększeniu ilości funkcjonariuszy celnych i użyciu nowoczesnego sprzętu, który niedawno oddano do użytku. Na terytorium całego kraju będzie można spotkać mobilne jednostki celne, posiadające uprawnienia do natychmiastowej kontroli. Istotna jest również intensywna, codzienna komunikacja pomiędzy celnikami i prokuraturą oraz policją.

- Chcemy zwrócić uwagę konsumentów na fakt, że na każdym wyrobie tytoniowym lub alkoholowym musi się znaleźć znak akcyzy, niezależnie od tego, czy towar wyprodukowano w kraju, czy importowano – komentują przedstawiciele Urzędu Celnego Czarnogóry.

Źródła: upravacarina.gov.me, portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE