Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Zwalczanie szarej strefy na rynku wyrobów tytoniowych
papieros-dym-tytoniowy-zdrowie

Czarnogóra: Zwalczanie szarej strefy na rynku wyrobów tytoniowych

Zespół do zwalczania szarej strefy w Czarnogórze zapowiedział na najbliższe dni kontrolę w sektorze wyrobów tytoniowych ze względu na wyraźny spadek dochodów pochodzących z podatku akcyzowego – poinformował minister finansów Czarnogóry, Radoje Žugić.

Niepokój wywołał wyraźny spadek sprzedaży papierosów na legalnym rynku, co może wskazywać na znaczną działalność tego sektora w tak zwanej szarej strefie. Zespół do zwalczania szarej strefy podjął zatem decyzję o intensyfikacji działań organów nadzorczych przy jednoczesnej asyście policji w celu szybkiego wykrycia nielegalnego handlu papierosami.

Wyznaczone organy rewizyjne w przeciągu najbliższego tygodnia muszą wykonać wszystkie czynności kontrolne, a następnie przekazać szczegółowe raporty Zespołowi, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Walka z szarą strefą jest jednym z kluczowych priorytetów, które stawia sobie Rząd Czarnogóry.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE