Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Zysk spółki Pomorski saobraćaj większy o 15,7%

Czarnogóra: Zysk spółki Pomorski saobraćaj większy o 15,7%

Spółka Pomorski saobraćaj zakończyła trzeci kwartał z zyskiem netto w wysokości 1,57 mln EUR, co oznacza, że jest on o 15,7% wyższy niż w analizowanym okresie porównawczym. Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie internetowej Komisji Papierów Wartościowych (KHOV), zysk z działalności spółki w końcu września wynosił 4,17 mln EUR, czyli o 7,7% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, natomiast całkowite aktywa firmy, zajmującej się transportem pojazdów, towarów oraz pasażerów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosły 7%, co wynosi około 12,96 mln EUR.

Koszty operacyjne wzrosły o 4,8% do 2,53 mln EUR. Wynagrodzenia, odszkodowania i pozostałe koszty kadrowe wyniosły 890 tys. EUR, materiały niemal 700 tys. EUR, natomiast amortyzacje i rezerwy 543 tys. EUR. Niepodzielony zysk firmy wynosi 1,57 mln EUR a krótkoterminowe rezerwy i zobowiązania 521,35 tys. EUR.

Firma Pomorski saobraćaj została sprywatyzowana w 2004 roku. Od tego czasu jest własnością braci Dejana i Dušana Bana, a także osób i firm z nimi powiązanych. Według danych Centralnej Agencji Depozytowej spółka Prohouse z Podgoricy jest właścicielem 66,58%  akcji firmy Pomorski saobraćaj, w której Dejan Ban posiada 33,42% akcji.  Według informacji Centralnego Rejestru Sądu Gospodarczego, założycielami firmy Prohouse są Dušan Ban, Željko Mihailović i przedsiębiorstwo Victoria Trades Limited.

Źródło: portalanalitika.me

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE