Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórcy na wakacje wybierają Grecję
plaza - tportal.hr

Czarnogórcy na wakacje wybierają Grecję

Od wielu lat Grecja jest chętnie wybieraną destynacją w czasie letnich wakacji. Według biur podróży tym roku ma być tak samo. Przemawiają za tym zaplanowane i pewne już wyjazdy na wyspę Leukada. – To miejsce z pięknymi plażami i morzem. Daje możliwość wysokiej jakości wypoczynku za małe pieniądze. Dziesięć dni wypoczynku kosztuje 249, 259 i 329 euro w zależności od terminu, na który zdecydują się turyści, informuje agencja Gallileo, która od dziesięciu lat oferuje także wakacje na Korfu. – Wczasy w tym miejscu to koszt od 269 do 299 euro w zależności od terminu. To bardzo popularne miejsce. Podobnie jak w poprzednich latach chętnie wybierane są także Sycylia i Neapol. Za jedenaście dni wakacji w tym regionie należy zapłacić 485 euro.
Znacząca liczba obywateli Czarnogóry wakacje spędzi w Hiszpanii i Turcji. Majorka jest dla turystów synonimem relaksu, a w hotelach w Stambule można się zatrzymać na pięć dni za 330 euro.
Dla tych, dla których morze nie jest tak atrakcyjne, interesujące mogą być wycieczki objazdowe po Włoszech, pobyt w Paryżu czy zwiedzanie zamków Bawarii. – Stworzyliśmy już grupę do Werony, Wenecji, Mediolanu i do parku rozrywki Gardaland. Wyjazd trwa sześć dni i kosztuje 199 euro. Zaprezentowaliśmy program zwiedzania zamków w Bawarii, Monachium i Salzburgu. Sześć dni w tych miejscach to koszt 245 euro. Popularny w miesiącach letnich jest Paryż, pięć dni w stolicy Francji kosztuje 580 euro, podaje Gallileo.
Wszystkie pakiety, które oferuje agencja Gallileo zostaną zrealizowane, a całkowicie zapełnione są już pierwsze grupy na Korfu, wyspę Leukada i na Sycylię.
W biurze podróży Grand dużym zainteresowaniem cieszą się proponowane przez agencję tańsze wycieczki. – Zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi jest na poziomie zeszłego roku. Na chwilę obecną najwięcej rezerwacji mamy na wakacje w Grecji. Zakintos szczególnie przemawia do młodych, a jedną z przyczyn jest cena dwunastodniowej przygody – 259 euro.
Od 4 lipca do końca sierpnia, w każdym tygodniu organizowane są wyjazdy na Korfu. Nowością w biurze Grand jest Majorka. – Podróżuje się z Dubrownika, przez Rzym – gdzie zostaje się na jeden dzień i wtedy grupa udaje się na Majorkę. Jesteśmy zadowoleni zainteresowaniem tą destynacją. Za dziewięć dni na tej wyspie należy wydać 620 euro. Kto zdecyduje się na dziesięć dni na Sycylii musi zapłacić 489 euro. Sześciodniowa wycieczka do Paryża z tym biurem kosztuje 599 euro, a za taki sam pobyt w Barcelonie należy zapłacić 620 euro.
W biurze Travel House na wypoczynek poleca się Grecję, która tradycyjnie przyciąga najwięcej turystów z Czarnogóry. Właśnie to zainteresowanie przyczyniło się do włączenia do oferty wyspy Leukada. – Dziesięć dni w tym miejscu to koszt 250-330 euro, w zależności od tego, kiedy klienci zdecydują się wyjechać. Jeśli wybiorą początek lipca, spędzą dziesięć dni na Korfu za 269 euro, podczas gdy w okresie 18 lipca – 22 sierpnia trzeba wydać już 299 euro, ogłoszono z biura.

Źródło: cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE