Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórę w święta odwiedziło 16 tys. turystów
crna gora skyscrapercity.com

Czarnogórę w święta odwiedziło 16 tys. turystów

Czarnogórę w czasie świąt wielkanocnych oraz pierwszych wolnych dni maja odwiedziło około 16 000 turystów, a więc 10% więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Lotnisko w Tivacie obsłużyło ponad 6 tysięcy podróżnych, 5 % więcej niż w 2012 roku, podano z Narodowej Organizacji Turystycznej (NTO).

Oprócz indywidualnych podróżnych, w Czarnogórze spędzały czas również grupy zorganizowane z Francji, Niemiec, Austrii, Rosji i innych. Największa liczba turystów odwiedziła Budwańską Riwierę, gdzie według oceny Turystycznej Organizacji Budwy przebywało 10 000 gości.

W okresie kwiecień/maj odbywają się w Czarnogórze liczne wydarzenia i imprezy, jak np. Turizmijada, Spring Break czy Nautic Show, które bardzo licznie odwiedzili turyści. Imprezą „Wszyscy dla turystyki”, zorganizowaną w Ulcinju, został natomiast otwarty tegoroczny sezon w tym mieście. Towarzyszyły jej targi pamiątek, chałupnictwa, zawody rzeźb z piasku czy koncert muzyki tradycyjnej.

Serwis turystyczny Montenegro Customer Care 1300 zanotował w trakcie wolnych dni około 60 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła sytuacji na drogach, parków narodowych czy obiektów noclegowych. Odnotowano 5 zażaleń związanych z plażami, odpadami przy drogach oraz nieoczyszczonej z zasp drogi do mauzoleum Piotra II Petrowicia Niegosza w paśmie Lovćen.

Na pobyt w tym okresie liczne czarnogórskie hotele przygotowały specjalne pakiety turystyczne, które NTO promowała poprzez swoje przedstawicielstwa oraz dzięki portalowi www.montenegro.travel.

 

Źródło: pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE