Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórscy artyści przedstawiają swoje prace w w Warszawie
wystawa - rtcg.me

Czarnogórscy artyści przedstawiają swoje prace w w Warszawie

W Galerii Spokojna Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie otwarto wystawę zatytułowaną „Inside out” studentów i artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Czarnogóry w Cetinju (FLU Cetinje).

Zainteresowani sztuką współczesną Czarnogóry od 7. do 17. października mogą podziwiać prace takich artystów jak Pavle Burić, Jovana Ivanović, Dušica Ivetić, Željka Jovićević, Marko Kosović, Marko Marković, Aleksandar Ostojić, Adin Rastoder, Maja Šofranac i Jelena Tošković.

Na uroczystości otwarcia wystawy przemawiali prorektor ds. artystycznych i naukowych ASP prof. Paweł Nowak, dziekan FLU Cetinje Milena Jovićević oraz prodziekan Wydziału Nowych Mediów prof. ASP dr hab. Prot Jarnuszkiewicz.

Wystawa jest kontynuacją współpracy FLU Cetinje i Warszawskiej ASP oraz polskiej ambasady w Podgoricy. W czerwcu w ramach Dni Polskich w Czarnogórze, w Cetinju wystawili swoje prace artyści związani z ASP w Warszawie. Projekt jest współfinansowany przez czarnogórskie Ministerstwo Kultury.

Źródło: rtcg.me, rtcg,me, sztukamediowasp.pl

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE