Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Czarnogórska ambasada w Brukseli

Czarnogórska ambasada w Brukseli

Rząd Czarnogóry planuje na potrzeby ambasady w Brukseli kupić za 2,5 mln euro nieruchomość o powierzchni 726 m2. Już pod koniec ubiegłego roku zakupiona została jedna część trzypiętrowego budynku, położonego nieopodal Parlamentu Europejskiego, a teraz planowane jest wejście w posiadanie całości.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej (MVPEI) przygotowało na ten temat dokument dla rządu – „Informację o zakupie nieruchomości prze ulicy Troon 117 na potrzeby przedstawicielstwa Czarnogóry w Brukseli”.

Reporterom „Vijesti” nie udało się dowiedzieć, ile kosztowała i jaką ma powierzchnię pierwsza część nieruchomości przy ulicy Troon 119, która od 31 grudnia 2010 roku jest własnością Czarnogóry.

Jeśli chodzi o drugą część nieruchomości, którą rząd planuje kupić, w informacji MVPEI wyjaśnia, że w grę wchodzi jeden z dwóch połączonych domów, tzw. szeregowych, liczących 3 piętra i piwnice.

„Obydwa domy sięgają jeden poziom w dół, gdzie można by umieścić archiwum i przyszłą bazę danych. W ofercie jest też osiem miejsc parkingowych, znajdujących się w podwórzu” – podano w oświadczeniu.

Rząd, zgodnie z umową zakupu z możliwością zakupu kolejnej nieruchomości, podpisaną przez ambasadora Czarnogóry przy UE Aleksandra Pejovicia w połowie października zeszłego roku, zobowiązał się do 31 października tego roku wysłać pismo w tej sprawie.

Mówi się, że budynek jest w świetnym stanie i poza zakupem mebli biurowych nie wymaga żadnych remontów, a także, że istnieje możliwość powiększenia go o 163 m2.

 

Tekst: vijesti.me, tłum. i red. Izabela Dąbrowa

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE