Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórska plaża Jaz, najlepszą w Europie
plaża Jaz -pintravels.info

Czarnogórska plaża Jaz, najlepszą w Europie

Wiodący światowy przewodnik turystyczny, Lonely Planet, po wizycie na ubiegłorocznym Sea Dance festiwalu, umieścił plażę Jaz na pierwszym miejscu wśród dziesięciu najlepszych europejskich plaż, które należy w tym roku odwiedzić. Budwa i Czarnogóra, jako cel podróży turystycznych, wyprzedziły Portugalię, Francję, Włochy, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Grecję i Litwę.
Należy zaznaczyć, że w zeszłym roku, Lonely Planet, wytypowało Sea Dance Festival, jako drugi najlepszy festiwal w Europie. Po wizycie w Czarnogórze, przedstawiciele Lonely Planet, nie kryli zachwytu plażą Jaz i w rezultacie już w tym roku ją wyróżnili, powiedział dyrektor festiwalu Exit, Dušan Kovačević, dodając, że to nie jedyne w ostatnim czasie wyróżnienie. Niedawno, frontman grupy Jamiroquai powiedział, że czarnogórskie wybrzeże jest piękniejsze niż to na Ibizie czy Majorce i że jest to jeszcze jeden dowód, że Sea Dance Festival zwraca uwagę opinii publicznej na Czarnogórę.
Lonely Planet, z którego wiedzy co roku, podczas wyboru najlepszych miejsc do podróży, korzysta ponad 300 mln ludzi, uważa, że Jaz jest najlepszym miejscem rozrywki dla tych, którzy podczas swojego pobytu chcą poczuć magię letniej przygody. Jak piszą, oprócz plaży Jaz, nie ma drugiego miejsca, gdzie należałoby udać się na festiwal muzyczny. W opisie zaznaczono, że plaża znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Budwy, która oczarowuje Starym Miastem i Cytadelą (która latem przekształca się w scenę teatralną pod gołym niebem, w ramach festiwalu Grad Teatar). – Dla wszystkich miłośników adrenaliny, którzy w tym roku odwiedzą Czarnogórę i Jaz, polecamy wycieczki jednodniowe, w tym obowiązkowo spływ kanionem Tary, pisze Lonely Planet. Ten przewodnik turystyczny rocznie wydaje ponad 500 publikacji w ośmiu językach świata, głównie na temat podróży, tworzy programy telewizyjne, strony internetowe, aplikacje mobilne, a także wydaje miesięcznik pt. Lonely Planet Traveller, wydawanym w pięciu językach.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE