Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórski Vranac winem miesiąca w kategorii „cena-jakość” według miesięcznika Decanter
vranac - cro.pl

Czarnogórski Vranac winem miesiąca w kategorii „cena-jakość” według miesięcznika Decanter

Winiarnia Plantaže może się pochwalić znakomitą rekomendacją od najbardziej znanego czasopisma o tematyce winiarskiej – „Decanter”. Czarnogórski Vranac, rocznik 2010, został ogłoszony winem lipca w kategorii „Best Value”.

W czasopiśmie napisano, że wino zawiera w sobie całą pełnię miejscowych czerwonych winogron z gatunku Vranac, które promieniują wszystkimi dwustu dziewięćdziesięcioma słonecznymi dniami, jakimi natura obdarzyła czarnogórskie wybrzeże. W kwestii stosunku ceny do jakości wino jest praktycznie prezentem – napisali autorzy rekomendacji. Kosztujący na brytyjskich półkach 6,95 GBP Vranac bez problemu spełnił podstawowy wymóg – cenę od 5 do 15 GBP.

Nie jest to jedyny dowód uznania dla produktu z Plantaže. Oprócz polecenia „Decantera” wino to w tegorocznych konkursach zebrało znakomite recenzje i nagrody. Zaliczają się do nich medal Decanter World Wine Awards, a także nagrody i wyróżnienia podczas Concours Mondial de Bruxelles, International Wine Contest Bucharest i Balkan International Wine Competition and Festival.

„Decanter” to uznany miesięcznik specjalizujący się w zagadnieniach związanych z winami, który ukazuje się w około 90 krajach.

 

Źródło: pobjeda.me; vino.rs

About Krzysztof Kirdzik

Absolwent studiów licencjackich z historii i slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje studia historyczne. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół historii i kultury Europy-Środkowo Wschodniej w XX wieku. Szczególnie interesuje się dziejami dzisiejszej Chorwacji i Białorusi.
KOMENTARZE