Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogórskie firmy zainteresowane kupnem serbskich przedsiębiorstw
Współpraca międzynarodowa Czarnogóry

Czarnogórskie firmy zainteresowane kupnem serbskich przedsiębiorstw

Minister gospodarki Serbii, Željko Sertić, poinformował po spotkaniu z czarnogórskim ministrem, Vladimirem Kavariciem, że firmy z Czarnogóry zainteresowane są uczestnictwem w procesie prywatyzacji w Serbii.
– Mamy pięć firm z Czarnogóry, które zainteresowane są ośmioma przedsiębiorstwami z Serbii w procesie prywatyzacji i może to być jedno z rozwiązań, z których będziemy korzystać w najbliższym czasie, powiedział Sertić po podpisaniu protokołu z posiedzenia mieszanej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej między Serbią i Czarnogórą, informuje serbski Blic.
Sertić powiedział, że według danych urzędu statystycznego, wymiana handlowa między krajami, wyniosła w zeszłym roku 618 mln euro, z czego eksport wyniósł 568 mln euro, a import 50,6 mln euro. – W ramach Środkowoeuropejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (CEFTA) oraz biorąc pod uwagę nasze stosunki, jest dużo przestrzeni do rozwoju współpracy, szczególnie, że Czarnogóra jest w wielu rozmowach negocjacyjnych krok przed nami i także tu chcemy działać wspólnie. Dodał również, że dwustronna współpraca Serbii i Czarnogóry może być większa. – Myślę, że istnieją możliwości dla dalszego rozwoju oraz ekspansji towarów i usług, które firmy z Czarnogóry świadczą w Serbii, ale także, że nasze firmy w najbliższym okresie zaangażują się w więcej projektów, zakończył serbski minister.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE