Home / Gospodarka / Inwestycje / Czarnogórskie projekty finansowane przez Chiny

Czarnogórskie projekty finansowane przez Chiny

Chiński bank EXIM (Export-Import Bank of China) jest gotowy podjąć się sfinansowania priorytetowych projektów w Czarnogórze, szczegóły mają zostać zdefiniowane w memorandum, które zostanie podpisane między tymi dwoma państwami – ogłoszono po spotkaniu wiceministra finansów Borisa Buškovicia z przedstawicielem EXIM Banku Bai Huafengiem.

Ministerstwo Finansów ogłosiło, że Huafeng wyraził chęć podjęcia bardziej intensywnej współpracy z krajami Europy Wschodniej, a głównym tematem wspomnianego już spotkania było właśnie rozważenie możliwości poprawy współdziałania Chin i Czarnogóry.

Podpisane memorandum ma służyć zainicjowaniu współpracy, która będzie obejmować projekty finansowane przez EXIM Bank na terenie Czarnogóry, a ich realizacja ma przyczynić się do dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego kraju.

 

Źródła: pobjeda.me

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE